Lekarze
Jacek Walawski
Dr n. med. specjalista ortopeda
Absolwent Wydziału Lekarskiego AM w Lublinie. W trakcie VI roku studiów przebywał na 6 miesięcznym Stypendium Unii Europejskiej Tempus w Szpitalu Uniwersyteckim Vrije Universitaat w Brukseli. W 1993 r. uzyskał dyplom lekarza medycyny. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Kolejowym w Lublinie. Po zakończeniu stażu we wrześniu 1994 rozpoczął wolontariat w Klinice Ortopedii Akademii Medycznej w Lublinie, gdzie następnie pracował od roku 1995 do roku 2007. Od roku 2001 prowadzi prywatną praktykę ortopedyczną. W roku 2001 założył wraz ze wspólnikiem i rozwinął Ośrodek Ortopedii Arthros w Nałęczowie, gdzie praktykował do 2007 roku. W 2007 sprzedał udziały w spółce Arthros i rozpoczął prowadzenie własnej praktyki ortopedyczną Ortomix. W roku 2004 zdał z wyróżnieniem egzamin specjalizacyjny z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Od 2005 roku jest wykładowcą w Katedrze Medycyny Sportowej Fizycznego a od 2009 adiunktem Fizycznego Katedrze Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. W czerwcu 2007 roku obronił pracę doktorską na AM w Lublinie pod tytułem „Skuteczność operacyjnych rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego”.
Od roku 1998 jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, od 2009 ESSKA a od 2016 ISAKOS.. W 2008 rozpoczął pracę w Szpitalu MSWiA w Lublinie. Od 2014 jest konsultantem w Szpitalu ŻagielMed w Lublinie.
Od 2015 pełni funkcję Sekretarza Polskiego Towarzystwa Artroskopowego. Od 2016 uhonorowany tytułem ESSKA Ambasador.
Staże zagraniczne:
- The Knee Clinic, maj 2015, Stellenbosch, RPA
- maj 2009 Szpital Alessandria, Włochy
- czerwiec 2008, lipiec 2009, czerwiec 2017 Clinique Juge, Marsylia, Francja
- listopad 2007 Ortho-Klinik, Frankfurt/Rhein, Niemcy
- październik 2007, czerwiec 2010, wrzesień 2014, Hospital for Special Surgery, Nowy Jork, USA
- październik 2004 Uzsoki Hospital, Budapeszt, Węgry
- czerwiec 1999 Klinika Ortopedii, Aarhus Kommunehospital, Dania
- sierpień 1998 Shoulder and Elbow Unit, Nottingham Hospital, Wielka Brytania
- styczeń 1998 Abteilung fur Unfallchirurgie, University of Ulm, Niemcy
Praca naukowa:
Publikacje
W 2003 roku wspólnie z prof. Andrzejem Gregosiewiczem tłumaczył książkę „Children Orthopaedics” P.D Pizutillo na język polski. Jest autorem i współautorem licznych wystąpień zagranicznych i krajowych i publikacji.
Dr n. med. Wojciech Krzyżanowski
specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej
Absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Lublinie z wynikiem celującym (1995).
W latach 1995-2008 asystent w Zakładzie Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii UM w Lublinie.
Zainteresowania zawodowe: diagnostyka obrazowa narządu ruchu ze szczególnym uwzględnieniem ultrasonografii (20-letnie doświadczenie).
Autor i współautor 30 publikacji w czasopismach naukowych oraz licznych doniesień na międzynarodowych i krajowych kongresach medycznych;
wykładowca Szkoły Radiologii Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego oraz Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, kierownik naukowy kilkunastu ogólnopolskich kursów z ultrasonografii narządu ruchu.
Członek Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego (PLTR), Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego (ESR), Europejskiego Towarzystwa Radiologii Mięśniowo-Szkieletowej (ESSR), Północnoamerykańskiego Towarzystwa Radiologicznego (RSNA), Amerykańskiego Towarzystwa Radiologicznego (ARRS), Europejskiego Towarzystwa Radiologii Naczyniowej i Zabiegowej (CIRSE).
Zainteresowania pozamedyczne: szachy (czynny szachista i sędzia szachowy klasy międzynarodowej), kino, podróże
lek. Piotr Przybylski
specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej
Absolwent I Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (2008). Asystent w I Zakładzie Radiologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej.Członek Polskiego Towarzystwa Radiologii Lekarskiej, European Society of Radiology, European Society of Musculoskeletal Radiology. Uczestnik licznych kursów diagnostyki układu ruchu w kraju oraz zagranicą (Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii, Centrum Edukacji Ultrasonograficznej, Erazmus).
Swoje umiejętności z zakresu diagnostyki narządu ruchu doskonalił pod okiem najwybitniejszych specjalistów.
Hobby: podróże, literatura
Dr n.med. Miłosz Boguszewski
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Absolwent II Wydziału Lekarskiego z Wydzialem Anglojęzycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (2012). W latach 2012-2013 odbył staż podyplomowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie, następnie w latach 2013-2019 odbywał szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Szpitalu MSWiA w Lublinie, pod kierownictwem dra. Jacka Walawskiego.
W roku 2020 po zdaniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego uzyskał tytuł specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiTR), Polskiego Towarzystwa Artroskopowego (PTA), European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy (ESSKA).
Wykładowca w Katedrze Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.
Uczestnik licznych kursów z zakresu ortopedii rekonstrukcyjnej, artroskopii stawu kolanowego i barkowego oraz endoprotezoplastyki stawu kolanowego.
Współautor publikacji naukowych o tematyce ortopedycznej.
Były zawodnik sekcji piłkarskiej KS Lublinianka, entuzjasta pływania oraz narciarstwa alpejskiego.
Dr n. med. Norbert Nizio
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Absolwent I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (2012r.). W latach 2012-2013 odbył staż podyplomowy w Szpitalu MSWiA w Lublinie, następnie w latach 2013-2019 odbywał szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Szpitalu MSWiA w Lublinie, pod kierownictwem dr Jacka Walawskiego. W 2020 r. po zdaniu Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego uzyskał tytuł specjalisty ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiTR), Polskiego Towarzystwa Artroskopowego (PTA), European Society for Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy (ESSKA). Wykładowca w Katedrze Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Uczestnik licznych kursów z zakresu ortopedii rekonstrukcyjnej, artroskopii stawu kolanowego i barkowego oraz endoprotezoplastyki stawu kolanowego. Współautor publikacji naukowych o tematyce ortopedycznej. W przeszłości trenował kajakarstwo, miłośnik historii, fan podcastów true crime. W wolnej chwili uskutecznia wycieczki rowerowe i kajakowe razem z żoną i dwiema córkami.
Jaromir Ognik
Lekarz specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Zastępca Kierownika Oddziału Urazowo – Ortopedycznego SPZOZ w Radzyniu Podlaskim.
Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Nauczyciel akademicki w Klinice Ortopedii i Traumatologii SPSK4 w Lublinie w latach 2016 – 2019.
Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki (PTChR) oraz Europejskiej Federacji Towarzystw Chirurgii Ręki (FESSH).
W codziennej praktyce zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń kończyny górnej oraz dolnej.
Zakres udzielanych porad :
- Kwalifikacja do zabiegów ortopedycznych, prowadzenie przed i pooperacyjne
- Diagnostyka i leczenie urazów narządu ruchu kończyny górnej i dolnej
- Diagnostyka i leczenie następstw urazów narządu ruchu kończyny górnej i dolnej
- Uszkodzenia świeże i zastarzałe ścięgien ręki
- Choroby ścięgien kończyny górnej i dolnej
- Łokieć golfisty
- Łokieć tenisisty
- Zespoły uciskowe nerwów obwodowych min. zespół kanału nadgarstka, zespół kanału Guyon, zespół rowka nerwu łokciowego, zespół kanału stępu
- Palce zatrzaskujące
- Choroba Dupuytrena
- Choroba de Quervaina
- Deformacje przodostopia min. paluch koślawy, paluch sztywny, palce młotkowate, palce młoteczkowate
- Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego
- Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego
- Terapia osoczem bogatym w czynniki wzrostu PRP
- Iniekcje kwasem hialuronowym
Wykonuje operacje z zakresu chirurgii ręki oraz stopy w znieczuleniu miejscowym metodą WALANT (Wide Awake Local Anesthesia No Tourniquet). Metoda WALANT polega na wprowadzeniu do tkanki podskórnej lub podpowięziowo roztworu środka znieczulającego (lignokainy) oraz adrenaliny zapewniając miejscowe znieczulenie jak również niedokrwienie operowanej okolicy. Umożliwia to śródoperacyjną ocenę funkcji uszkodzonych struktur, jak również eliminuje ewentualne powikłania związane ze znieczuleniem ogólnym oraz nieprzyjemne dolegliwości bólowe wynikające z użycia opaski uciskowej.
Operacje wykonywane metodą WALANT:
- Otwarte / zamknięte repozycje złamań w obrębie ręki,
- Obwodowe neuropatie uciskowe np. zespół kanału nadgarstka, zespół kanału Guyon’a, zespół kanału stępu
- Szew ścięgien
- Transpozycje ścięgien
- Palce zatrzaskujące
- Usunięcie ganglionu
- Choroba Dupuytrena
Dr n. med. Tomasz Gieroba
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu
Kierownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie. Absolwent II Wydziału Lekarskiego z Wydziałem Anglojęzycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (2009r.). W latach 2010-2016 odbywał szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Klinice Ortopedii i Traumatologii w Lublinie. W latach 2016-2019 nauczyciel akademicki w Klinice Ortopedii i Traumatologii SPSK4 w Lublinie. W 2019r. obronił rozprawę doktorską: „Wczesne powikłania po endoprotezoplastyce całkowitej stawu biodrowego u pacjentów operowanych w Klinice Ortopedii i Traumatologii w Lublinie w latach 2004-2014”
Uczestnik licznych kursów z zakresu chirurgii urazowej, protezoplastyki pierwotnej oraz rewizyjnej stawu biodrowego, kolanowego, barkowego. Wykładowca i członek fundacji AO (Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen) organizacji non-profit zajmującej się poprawą opieki nad pacjentami z obrażeniami narządu ruchu i ich następstwami.
Współautor licznych publikacji naukowych w zakresie ortopedii i traumatologii. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego oraz w codziennej praktyce w znaczącej mierze zajmuje się protezoplastyką pierwotną i rewizyjną stawu biodrowego, w tym dostępami małoinwazyjnymi.
Zakres udzielanych porad:
- Kwalifikacja do zabiegów ortopedycznych, prowadzenie przed i pooperacyjne
- Diagnostyka i leczenie urazów narządu ruchu kończyny górnej i dolnej
- Leczenie zachowawcze i operacyjne złamań w obrębie miednicy
- Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego, kolanowego i ramiennego
- Terapia osoczem bogatym w czynniki wzrostu PRP
- Iniekcja kwasem hialuronowym
Dr n. med. Mirosław Sławiński
Rezydent kursu specjalistycznego w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Absolwent I Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
W latach 2018-2019 odbył staż podyplomowy w szpitalu MSWiA w Lublinie. Następnie w 2020 roku pod kierownictwem dr. Jacka Walawskiego rozpoczął staż rezydencki z dziedziny ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Tytuł doktora nauk medycznych otrzymał w 2023 r.
Uczestnik SNACE – nowa Szkoła Artoskopii. Ukończył jej drugi etap z zakresu rekonstrukcji ACL i uszkodzeń łąkotkowych, który był organizowany w Grecji.
Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii (PTOiTR). W 2023r. uczestniczył w szkoleniu w zakresie protezoplastyki stawu kolanowego surgeon-to-surgeon w Poznaniu.
Współautor licznych publikacji naukowych.
Były zawodnik sekcji lekkoatletycznej ZSK Unia Tarnów z tytułem wicemistrza Małopolski w biegu na 300 m. oraz tytułem finalisty Mistrzostw Polski w biegu na 300 m.
Pasjonat wszelkich aktywności sportowych oraz pasjonat pszczelarstwa.
Rehabilitanci
mgr Edyta Woć
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Tytuł magistra fizjoterapii uzyskała w 2012 r. Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę w Centrum Medycznym Sanitas w Lublinie, gdzie pracuje do dziś. Od 2018 r. współpracuje z dr n. med. Jackiem Walawskim w dziedzinie fizjoterapii. Uczestniczy w licznych kursach i szkoleniach, stale poszerzając swoja wiedzę z zakresu rehabilitacji ortopedycznej i neurologicznej. Specjalizuje się głównie w zakresie usprawniania pacjentów po operacjach stawu kolanowego.
Zainteresowania: sport, turystyka, kulinaria, od 2016 związana z jednym z lubelskich klubów piłki nożnej kobiet.
mgr Andrzej Kawęcki
Absolwent Medycznego Studium Zawodowego w Lublinie kierunek – Fizjoterapia. Tytuł Magistra Fizjoterapii obronił w 2008 r. w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Pracę w zawodzie rozpoczął w 2004 r. w SP ZOZ Kraśnik. Od 2006r. pracuje w ZOZ MSW w Lublinie na stanowisku młodszy asystent fizjoterapii. W 2009 roku rozpoczął współpracę z dr n. med. Jackiem Walawskim w dziedzinie rehabilitacji.
Zdobyte kwalifikacje i doświadczenie zawodowe pozwalają mu na profesjonalne i indywidualne podejście do pacjenta.
Zainteresowania: sport, turystyka, kulinaria.
mgr Tomasz Ostapiuk
Absolwent WSSP w Lublinie, kierunek fizjoterapia. W 2008 roku uzyskał tytuł magistra fizjoterapii na Wydziale Medycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2015 ukończył Niepubliczną Policealną Szkołę Medyczną z tytułem technik masażysta. Od 2008 roku pracuję na stanowisku młodszego asystenta fizjoterapii w Zakładzie Opieki Zdrowotnej MSW w Lublinie. W 2009 roku rozpoczął współpracę z dr n. med. Jackiem Walawskim w dziedzinie rehabilitacji. Uczestnik licznych sympozjów i konferencji z zakresu leczenia i profilaktyki urazów i schorzeń narządu ruchu. Posiada wiedzę pozwalającą na samodzielnie programowanie i prowadzenie procesu treningowego dla konkretnych grup ludzi obarczonych ryzykiem chorób cywilizacyjnych oraz osób starszych. Ma wiedzę na temat zadań odnowy biologicznej w procesie treningowym oraz postępowania w przypadku urazów tkanek miękkich.
Zainteresowania: Sport, kuchnia, zdrowy styl życia. Od 2010 roku przynależy do Polskiej Akademii Ju Jitsu
mgr Tomasz Pietras
Organizacja i opieka pielęgniarska
Milena Cabań
dyplomowana pielęgniarka
Urodziła się 20 marca 1985 roku w Lublinie. W latach 2000-2004 uczyła się w IX Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie w klasie o profilu ogólnym z rozszerzonym językiem francuskim. Tuż po maturze rozpoczęła naukę w Medycznym Studium Zawodowym w Lublinie na kierunku Terapii Zajęciowej. Jest dyplomowaną pielęgniarką, absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Studia rozpoczęła w 2005 roku i zakończyła w 2008 r z wynikiem bardzo dobrym. W trakcie studiów odbyła praktyki w Szpitalach Klinicznych w Lublinie, gdzie zdobyła doświadczenie zawodowe i udoskonalała swoje umiejętności. Po zakończeniu studiów rozpoczęła pracę w Centrum Medycznym Sanitas w Lublinie. Pół roku później podjęła pracę w Gabinecie Ortopedycznym Ortomix w Lublinie. Interesuje się kinem, turystyką i wizażem, Rozwijając swoje zainteresowania skończyła też studia na kierunku kosmetologii na WSNS w Lublinie.